سرمایه‌گذاری 185 میلیون‌دلاری در ازنا برای ساخت مجتمع فولاد و ذوب آهن/ ظرفیت تولید1.2 میلیون تن ورق فولاد

MohammadShariatmadari.ir - در ادامه سفر وزیر صمت به استان لرستان و شهرستان ازنا از روند پیشرفت طرح فولادی مجتمع فولاد و ذوب آهن با ظرفیت 1.2 میلیون تن تولید بازدیدکرد.

کد مطلب: 

92014891

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني "خرد"، گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در سفر به استان لرستان و بازدید از مجتمع فولاد وذوب آهن ازنا ، این طرح صنعتی را در توسعه منطقه و ایجاد اشتغال پایدار موثر برشمرد و گفت: این پروژه با محدودیت های مالی روبه رو است که برای رفع مشکلات مالی ، توافقاتی با بانک صنعت و معدن انجام شده است.

 

شریعتمداری با تاکید بر کمک دولت در تسریع و تسهیل راه اندازی این طرح صنعتی گفت: علاوه بر کمک دولت ، سرمایه گذاران این طرح می‌توانند بدنبال تامین سرمایه از محل بخش خصوصی و از طریق سرمایه گذاری های مشترک باشند.

 

وی تاکید کرد: طرح احتیاج به مشارکت غیر بانکی هم دارد و امیدوارم در این زمینه موفق شوند و دولت هم برای جلب مشارکت های سرمایه‌گذاری از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد تا در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح این پروژه عظیم در منطقه باشیم.

 

تمهیدات دولت در بسته ارزی

 

وزیر صنعت ، معدن وتجارت به تمهیدات دولت در بسته ارزی اشاره و خاطر نشان کرد: بهبود شرایط ارزی کشور به صورت جدی در دولت در حال پیگیری است که نرخ پایه ارز برای ورود و خروج سرمایه خارجی یکی از این تمهیدات است.

 

شریعتمداری ادامه داد: همه تدابیردر تنظیم بسته ارزی جدید دولت در نظر گرفته شده است که باید به دست مراجع اقتصادی تصمیم گیرنده اجرایی شود .

 

گفتنی است ،مجتمع فولاد و ذوب آهن ازنا تولید کننده ورق فولادی با ظرفیت 1.2 میلیون تن در فاز اول و 700هزار تن شمش فولادی در فاز دوم طی یکسال آینده به بهر برداری خواهد رسید.

 

این طرح صنعتی با ظرفیت سرمایه گذاری ارزی 185میلیون دلار وسرمایه گذاری ریالی 400میلیارد ریال در حال اجرا است که برای تکمیل به 120 میلیارد ریال دیگر نیاز دارد.

 

 

نظر دهید